~ Angoora küülikud~

Imepehme villaga angoora küülikuid kasvatatakse meie talus juba mõned aastad. Alguse sai kõik ühest pehmest angoora küülikupoisist, kes puges meile sügavale südmesse. Alguses suhteliselt kogenematult harjutasin pügamist, ise hirmul küülikule sisse lõigata. Õnneks seda ei juhtunud ning ajaga tuli ka kogemus ning pügamine sujus kiiremini. Minu esimene küüliku poiss oli ka väga-väga rahulik ja mulle tundus et, tal oli peale pügamist isegi parem enesetunne. Mõne aja möödudes me arvasime, et küülikuid võiks rohkem olla ning otsisime oma küülikupoisile tüdruku ka seltsi. 

Hetkel on meil 16 angoora küülikut.  Pügamisel kasutame kääre, iga loomaga tuleb tegeleda erilise hoole ja armastusega et, vältida sisselõikamisi. Meie angoorad on kõik väga rahuliku iseloomuga ning seetõttu sujub meie koostöö küülikutega hästi.

Oma küülikute villast laseme teha lõnga, koome sellest kindaid ja muid esemeid. Lisame küülikuvillale ka Kihnu maalamba villa mis annab juurde vastupidavust ja looklevust. 

Kõik mida pead teadma küüliku villast

Soojusisolatsioonilistelt omadustelt ületab küülikuvill lambavilla 10- kordselt. Küülikuvill sisaldab 0,7-1,5% lanoliini, mis annab talle spetsiaalse õrnuse ja siidisuse. Angoora pehmust võib võrrelda kašmiiriga, ent ta on palju odavam.

 
  • villa kiud on väga peened ja pehmed, mis muudab selle meeldivaks tundeks nahal
  • on väga soojapidav ja hästi niiskust imav kiud
  • on õhuvahega täidetud mis muudab selle suurepäraseks soojusisolaatoriks ja annab sellele kerge kaalu
  • on väga kerge, kuid samas tugev ja vastupidav
  • on läikiva tekstuuriga, mis annab tootele ilusa sära
  • ei tekita allergiaid ega ärrita nahka

Kokkuvõtvalt on angoora villa omadused unikaalsed ja muudavad selle üheks kõige ihaldatavamaks materjaliks rõivaste ja aksessuaaride tootmisel.

Shopping Cart